магазин

13:24:00 , 12 Јан, 2011

Србите најнадарени Европејци

Девојки ако не сте „пробале“ нешто српско, време е да го направите тоа. Иако, секој трет Србин е уверен дека должината на неговиот пенис е мала, истражувањата велат дека Србите се „најнадарените“ мажи во Европа. Последното истражување на андрологот д-р Сава Бојовиќ покажува дека просечната должина на половиот орган кај мажите од соседна Србија е 17 сантиметри, што ги сместува на врвот на листата на „најнадарени“ мажи во Европа.

Пресечната должина на пенисот кај мнозинството Европејци изнесува од 11 до 15 сантиметри. Тоа им дава можност на Србите да се пофалат дека се над европскиот просек. И не само дека се над просекот, туку и дека имаат идеална големина на полов орган. Така барем тврди доктор Бојовиќ, според кој просекот од 17 сантиметри е идеален, но мажите со поголема машкост имаат проблеми во текот на животот.

Преголемиот пенис, иако на прв поглед е примамлив за понежниот пол, на долги патеки е извор на проблеми поради сиромашниот сексуален живот и болките на кои се жалат мажите. Андрологот истакнува дека поголем број од своите пациенти ги испратил на операција за намалување на должината на пенисот, бидејќи им се случувало за време на ерекција да паднат во несвест.

Пресечната должина на пенисот кај мнозинството Европејци изнесува од 11 до 15 сантиметри. Тоа им дава можност на Србите да се пофалат дека се над европскиот просек. И не само дека се над просекот, туку и дека имаат идеална големина на полов орган. Така барем тврди доктор Бојовиќ, според кој просекот од 17 сантиметри е идеален, но мажите со поголема машкост имаат проблеми во текот на животот.

Преголемиот пенис, иако на прв поглед е примамлив за понежниот пол, на долги патеки е извор на проблеми поради сиромашниот сексуален живот и болките на кои се жалат мажите. Андрологот истакнува дека поголем број од своите пациенти ги испратил на операција за намалување на должината на пенисот, бидејќи им се случувало за време на ерекција да паднат во несвест.

* Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без цитирање на изворот "Кирилица" е не дозволено.

Седум години затвор за смртоносен секс при стотка на час

Триесет и шестгодишен маж од Сасекс, Британија, е осуден е на седум години затвор зашто направил судир во кој загинала неговата девојка, а причина за судирот била тоа што двајцата имале секс додека нивното возило се двдижело со брзина од 110 километри на час, пренесе Би-би-си.

Полска потврди дека е пронајден легендарниот воз на нацистите полн со богатства

Полските власти се веќе сигурни дека возот што го пронајдоа двајца трагачи по богатства всушност и припаѓал на нацистичка Германија, и исчезнал на крајот од Втората светска војна, полн со богатство и оружје.

За еден ден една милијарда посетители на Фејсбук

Бројот на корисниците на социјалната мрежа Фејсбук во понеделникот достигна првпат една милијарда посетители за еден ден, изјави директорот на компанијата Марк Цукерберг.

Тема

Модерната печуркара, за која Груевски сечеше ленти, остана само пуста карабина

Фабриката за печурки во близина на Свети Николе, што уште лани ја вети премиерот Никола Груевски и за која свечено сечеше лента и фрлаше лопати за ...

Став

Вистинските тие

Избор

Западната култура тежи од великани - Евреи

Иако може да се каже дека за многубројните постигања на Евреите интелектуалци, научници и уметници се заслужни и самите култури и општествени системи каде тие поникнале, сепак не може да се спори ...

НСДП: На судот подраги му се „бисерите“ отколку правдата

Соочен со неминовноста од кривична одговорност и можноста да заврши во затвор, очајниот Никола Груевски посегна по единственото средство што му стои на располагање и кое досега масовно го користеше. Наложувајќи му на Основниот суд да донесе незаконита одлука, со единствена цел, да оневозможи било каков процес против него и криминалната банда околу него, ...

ЕК: Не коментираме судски одлуки, бараме да се назначи спе­ци­јале­н об­ви­ни­тел

Европската комисија не ги ко­мен­ти­ра по­е­ди­неч­ни­те суд­ски слу­чаи, осо­бе­но прво­с­те­пе­ни­те пре­су­ди кои се пред­мет на жал­ба и на тој на­чин не се конечни, е одговорот од Брисел за „Слободен печат“ кој го пренесува

Инспекцијата на општина Центар констатираше неправилности во зградата на ВМРО-ДПМНЕ

Дел од објектот на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ е пуштен во употреба без употребна дозвола, изјави Кочо Стојчески, раководителот на секторот за инспекциски работи во Општина Центар, по направениот увид во објектот.

Телма: Судот ни се меша во уредувачката политика

Одлуката на судовите поранешниот главен и одговорен уредник на телевизија Телма, Емилија Лазаревска да се врати на старото работно место е скандалозна и непрофесионална и со неа директно се мешаат во внатрешната работа на медиумиот, реагира менаџментот на телевизијата.

Интервју

Горан Рафајловски: Точно е дека Македонија капитулира по прашањето на мигрантите

Интервју Ванчо Узунов: Граѓаните мора да ја принудат власта да каже колку е задолжена државата

Власта на Груевски прво ги дочекува на нож и со омаловажување сите предлози и сугестии на опозицијата, а потоа, ги воведува самата, со медиумска кампања колку власта била умна и добронамерна па се сетила на добри мерки. Ужасна хипокризија! Но, од оваа власт одамна веќе ништо не зачудува, вели Ванчо Узунов, универзитетски професор во интервју за Кирилица. ...

Тито Петковски: Јавноста ќе ги чуе необјавените „бомби“ па и тие за Смилковско Езеро

Целокупниот материјал со кој располага Заев ќе му биде ставен на располагање на специјалниот обвинител, како оној кој веќе е објавен во јавноста, така и останатиот. Тој материјал ќе биде предмет на расправа пред Комисијата за надзор врз следењето на комуникациите, која ќе биде составена со претседател и мнозинство членови на опозицијата. Така да, на ...

Бранко Наумовски: Тешко и се пишува на Македонија ако не се реализира договореното во Пржино

За имплементирање на договорот ќе треба добар дел од постоечката норматива да се измени и дополни, за да се создаде основа за примена на договорот, во спротивно ако не се создаде нормативна основа и директно се спроведува договорот за мене ќе значи постоење на парауставен правен систем, вели Наумовски во интервју за Кирилица.

Избори во април се грешка, нужна е преодна влада со манадат од 12 до 18 месеци

И власта и опозицијата си го покажаа своето вистинско лице. И на едните и на другите најлесно им е да закажат избори сметајќи дека едните ќе останат на власт па во иднина ќе можат да ги забошотат сите обвинувања, а другите дека ќе дојдат на власт и ќе им наплатат за сé и тоа на оние кои досега се на власт. А на претставниците на меѓународната заедница, ...

Вучиќ-Рама: Србија и Албанија се пример за регионот

Премиерите на Србија и на Албанија, Александар Вучиќ и Еди Рама во телевизиската емисија „Опкружување“ се согласија за многу прашања, пред се оние кои се однесуваат на иднината на двете земји и подобар живот за граѓаните, а ставовите им останаа целосно различни кога е во прашање Косово, иако и околу тоа имаа согласност дека никогаш нема да имаат исто ...

Унгарската полиција го уапси активистот што ја пресече оградата

Граѓанскиот активист и опозиционер Гиорги Какук е уапсен од страна на унгарската полиција откако демонстративно ја пресече бодликавата жица поставена неодамна на унгарско-српската граница.

Низ Србија поминале 115 илјади мигранти

Од почетокот на годината низ територијата на Србија минале 115 илјади мигранти, изјави денеска српскиот премиер Александар Вучиќ на прес-конференција со чешкиот премиер Бохуслав Соботка, јави МИА.

Србија укинува 30.000 работни места во јавните служби

Србија, до крајот на годината, во јавните служби би требала да има околу 30.000 помалку вработени како резултат на двегодишната рационализација, соопшти српската министерка за државна управа и локална самоуправа Кори Удовички.

Мигрантите протестираат, Унгарија не попушта (Фото)

Помеѓу 100 и 150 мигранти протестираат пред железничката станица Келети во Будимпешта, додека полицијата спречи околу 2.000 бегалци да влезат во возовите.

11 мигранти загинаа кај островот Кос

Најмалку 11 мигранти, за кои се верува дека се Сиријци, загинаа откако два чамци потонаа на пат од Југозападна Турција кон грчкиот остров Кос.

Багдад: Киднапирани 16 турски државјани

Ирачките власти соопштија дека маскирани луѓе денеска во Багдад киднапирале 16 турски државјани. Се наведува дека тие биле вработени од една турска градежна компанија која гради спортски комплекс во источниот дел на Багдад.

Турција уништила курдски борбени позиции близу границата со Ирак

Турски борбени авиони „Ф-16“ денеска бомбардираа позиции на припадниците на Работничката партија на Курдистан (ПКК) на југоистокот на Турција, откако милитантите убиле војници во тоа подрачје, соопшти турската војска.

Бармен нашол 20 долари на улица со кои добил милион

Бармен на улица во близина на аеродромот во Сан Франциско нашол банкнота од 20 долари американски долари, за кои купил два лоза и добил милион долари, објави лотаријата на американската сојузна држава Калифорнија.

Докажете дека сте гениј - колку лица гледате на сликата? (Фото)

На прв поглед изгледа многу едноставно, меѓутоа, со овој проблем се мачат многумина.

Интересни трикови со пена за бричење (Видео)

Доколку имате дамка на облеката која треба веднаш да се отстрани, може да ви помогне и пената за бричење, која ја има во речиси секоја бања.

Водителката Вера Јанковиќ казнета поради грешките на „Охрид фест“

Водителката на „Охрид фест" Вера Јанковиќ вели дека без хонорар си заминала од Охрид, затоа што, според неа, директорот Григор Копров, ја казнил поради грешките кои ги направила на фестивалот, пишува „Вест“.

Вистинските тие

Какви се овие хоризонти што за македонската култура ги отвора една ваква (не)културна кич политика? Или таа не цели кон отворање на хоризонти, туку кон – затворање? Зашто, кои и какви хоризонти можат да отворат Есма и Сузе, Калиопа и Алачки?

Култура според провинциска мерка

Повторно, за среќа, во културата (не)одговорноста е потранспарентна и е лоцирана кај еден и само кај еден човек – министерката за (не)култура! И Министерството за (не)култура! Одговорноста на целата Влада се подразбира, но таа е некако посредна, индиректна зашто конците по правило ги влече првиот човек на ресорот.

Брисел, разбуди се, реката мигранти бара чаре!

Македонија донесе контроверзна и опасна одлука да ја запре реката мигранти упатена кон нејзината територија, со помош на војска и полиција! Нормално дека тоа е јалов и очајнички план.

Сè уште го убиваат „Самоубиец“

По сѐ изгледа дека скопската публика нема да го види Ердмановиот „Самоубиец“ во 2016 година. И нема да види дека самоубиецот не се убива, како што подметнуваат игнорантот Миленко и неговите суфлери, обидувајќи се да ме обвинат за „морбидно влијание“(!) врз младите.

Де Геа конечно во Реал Мадрид

Најголемата трансфер сага ова лето се чини дека е при крај и тоа во последните часови од преодниот рок.

Игор Стефановски–Иџе ја одбрани европската титула

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе ја одбрани титулата европски шампион на ридски патеки во категорија 1.

Македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев победи на Охридскиот маратон

Евгениј Поп Ацев е победник на 29-тото издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој е првиот македонски пливач што победува на маратонот во изминатите 29 изданија колку што маратонот на Охридскиот маратон е на „Гран-при“ програмата на трки на отворени води на Светската пливачка федерација.

Надал не сака да игра со Кирјос

Еден од најголемите тенисери во историјата на овој спорт, Рафаел Надал одби да игра против австралискиот тенисер Ник Кирјос, јавува Спортмедиа.

Груевски ќе ја пушти во употреба новата пратеничка група на СДСМ (Фото)

Сатиричната фејсбук страницата „Странски служби“ денеска објави фотомонтажи со следниот наслов – Денеска премиерот Груевски ќе ја пушти во употреба новата пратеничка група на СДСМ во Собранието на РМ.

Меркел до Груевски: Ти уште не си во затвор!? (Фото)

На сатиричниот Фејсбук профил „Странски служби“ денеска е објавена фотографијата на која премиерот Никола Груевски срдечно се поздравува со германската канцеларка Ангела Меркел на конференцијата за Западен Балкан што се одржа во Виена.

„Странски служби“ откриваат зошто Груевски се шета озвучен (Фото)

Сатиричната Фејсбук страница „Странски служби“ објасни зошто премиерот Никола груевски се шета озвучен.

Како севернокорејската телевизија извести за Саше Политико

На Јутјуб се појави ексклузивно видео од извештај на дописникот на Државната телевизија на Северна Кореја за инцидентите поврзани со македонскиот провокативен новинар Саше Политико и за политиката на македонската влада кон него.