Претплати се на Кирилица RSS
Follow kirilica on Twitter
 
 
 
 
 
Цеца со концерт во Борис Трајковски
понеделник, 16 август 2010
 
На почетокот на ноември доаѓа и хрватската сексипилна пејачка Северина. И таа, во соработка со Гуливер планира да ја наполни спортската сала Борис Трајковски
 
 

 На Цеца и се уарни во Македонија. По настапот на Пивофест во Прилеп, српската турбофолкерка повторно доаѓа во земјава. Овојпат со концерт во Скопје. Во организација на Гуливер, таа на 26 ноември во салата Борис Трајковски ќе оддржи концерт. Резервирала два термини, но дали ќе има две концертни вечери зависи од продажбата на картите за првата вечер. .

Пред неа, на почетокот на ноември доаѓа хрватската сексипилна пејачка Северина. И таа, во соработка со Гуливер планира да ја наполни спортската сала Борис Трајковски.

Се чини не чека турбо есен. Турбофолкерите напаѓаат во ноември. Јелена Карлеуша викендов потпишала договор со Јованов рекордс во соработка со ВИП продукција за концерт “Борис Трајковски“, кој ќе се одржи на 20 ноември
Share
Испрати коментар


преостанати карактери

Име:

Град:

E-mail:


Коментари

Содржината на коментарите претставува лично мислење на авторите и не треба да се доведува во корелација со ставовите и уредувачката политика на Кирилица. Редакцијата го задржува правото да ги отстрани оние коментари кои не се однесуваат на веста од оваа страница или пак оние со некоректна содржина.

Известете не за некоректни коментари на komentari@kirilica.com.mk
Po Jelena, Ceca i Severina ete go deficitot na drzavata. Site pari predvideni za makedonska muzika za 3 godini ke gi lapnat kokoskive. Srkaj Kic i Shund makedonce
Bate Borisov, sk на 16.08.2010 во 23:19
 
 
 
  ОСТАНАТИ ВЕСТИ
Гвинет Палтроу и понатаму сака да глуми дека е во брак со Крис Мартин 14.04 | 11:07
Четкар ќе настапи на Блу Ноут Џез Фестивал во Њујорк 14.04 | 07:59
Канадскиот балет од Монтреал гостува во МОБ 08.04 | 10:15
Ќерката на Боб Гелдоф најдена мртва во нејзината куќа 08.04 | 09:58
Почина холивудската легенда Мики Руни 07.04 | 11:10
Симпсонови за Летерман: „Ќе ни недостасуваш Дејв“ 07.04 | 09:00
Италијанската пејачка Џана Нинани обвинета за даночни измами 07.04 | 07:55
Десет години Танц Фест Скопје 07.04 | 07:55
Голото тетовирано тело на Дејвид Бекам во новата кампања на H&M 04.04 | 11:40
„Фауст“ вечер во МОБ 04.04 | 11:35
20 непознати факти за Северна Кореја: Платата е 3 евра, ретко има струја, марихуаната е легална, но сите се писмени 04.04 | 07:53
Лицето на мажите го открива степенот на интелигенција, но не и на жените 03.04 | 10:58
Со „Concertissimo“ почнуваат Деновите на македонската музика 03.04 | 10:29
Марк Цукерберг лани заработил 3,3 милијарди долари од акции 01.04 | 13:00
Кирил Џајковски ќе настапи на Сигет 01.04 | 12:14
Канадскиот балет од Монтреал ќе гостува во Скопје 31.03 | 16:44
И покрај разводот, Гвинет Палтроу ќе оди на турнеја со Колдплеј 31.03 | 12:55
Зошто некои луѓе можат се да јадат и да бидат слаби? 31.03 | 10:50
Ајфеловата кула полни 125 години 31.03 | 10:46
Снимено американското чудовиште Бигфут 28.03 | 10:18
Facebook најавува интернет преку ласери, сателити и беспилотни авиони 28.03 | 10:10
Раде Шербеџија пред концертот на Влатко на чаша добро вино во Мекиците од Стража 28.03 | 09:54
Банка по грешка му уплатила на тинејџер 30.000 долари, за десет дена ги потрошил сите 28.03 | 08:00
Нико ја одобри акцијата на Крим на братот Путин 28.03 | 08:00
Вљубеноста делува како дрога на организмот 27.03 | 17:07
Скопската премиера на Капетан Америка пред американската 27.03 | 17:00
Неверојатно спасување од пожар во последен момент 27.03 | 11:18
Преродбеничка поезија: „Со субвенции земјоделството храбро го стимулираме...“ 27.03 | 07:52
Фејсбук референдум: Бараат од Путин да ја присоедини и Србија кон Русија 27.03 | 07:52
Фризурата на милиот лидер задолжителна за сите мажи во Северна Кореја 27.03 | 07:52