Претплати се на Кирилица RSS
Follow kirilica on Twitter
 
 
 
 
 
Концерт на Северина во Скопје
вторник, 28 септември 2010
 
Северина веќе неколку години соработува со Горан Бреговиќ, а сега најави и дека ќе и биде гостин на нејзниниот солистички концерт во Скопје. Нејзиниот концерт ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“ на 6-ти ноември, со тоа што ќе го исполни ветувањето на македонската публика
 
 
Северина во Скопје се погрижи за вниманието на новинарите и фотографите. Пејачката пристигна во Македонија за да го најави големиот концерт со Горан Бреговиќ. Севе беше облечена во тесен, деколтиран фустан „Herve Leger“ во кој до израз дојде нејзиното бујно деколте. Таа веќе неколку години соработува со Горан Бреговиќ, а сега најави и дека ќе и биде гостин на нејзниниот солистички концерт во Скопје. Нејзиниот концерт ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“ на 6-ти ноември, со тоа што ќе го исполни ветувањето на македонската публика. 

Нејзината популарност во Македонија не опаѓа, што покажува и фактот на нејзиниот минатогодишен настап во Прилеп на „Пивофест“ каде што имаше околу 50.000 луѓе, а ниту помалку на овогодишниот настап во центарот во Куманово.

Share
Испрати коментар


преостанати карактери

Име:

Град:

E-mail:


Коментари

Содржината на коментарите претставува лично мислење на авторите и не треба да се доведува во корелација со ставовите и уредувачката политика на Кирилица. Редакцијата го задржува правото да ги отстрани оние коментари кои не се однесуваат на веста од оваа страница или пак оние со некоректна содржина.

Известете не за некоректни коментари на komentari@kirilica.com.mk

, на 23.08.2011 во 04:39

, на 01.05.2011 во 11:03
Prava zvezda... Diva!
ivan, skopje на 29.09.2010 во 01:09
 
 
 
  ОСТАНАТИ ВЕСТИ
Хуманитарен концерт на „Танец“ и МОБ за поплавените подрачја 04.03 | 07:57
Драмски театар одбележува 50 години од вселување во објектот 04.03 | 07:57
Почина „револуционерната љубов“ на Фидел Кастро 03.03 | 11:40
Балетската претстава „14 часа“ во МОБ 03.03 | 07:49
Шинед О Конор ќе стане баба 02.03 | 20:03
Поради голем интерес, концертот на „One Republic“ се сели во „Борис Трајковски“ 02.03 | 17:11
„Фокус“ со Вил Смит го симна од врвот „Педесет нијанси сиво“ 02.03 | 12:47
Леонардо ДиКаприо глуми 24 карактери во еден филм 02.03 | 12:11
Премиера на „Солун, град на духови“ во Музејот на холокаустот во Скопје 02.03 | 08:55
Во март секој ден по една претстава во Драмски, за симболични 100 денари 02.03 | 08:22
„Љубовници“ на Катерина Коцевска премиерно во Драмски 28.02 | 09:30
„Музички времеплов” - концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ 28.02 | 09:30
Почина актерот Леонард Нимој, Спок од „Ѕвездените патеки“ 28.02 | 08:23
Меден месец долг две години 27.02 | 19:06
Идниот месец во „Театар комедија“ билетите 100 денари 26.02 | 18:11
Јужна Кореја го декриминализираше брачното неверство 26.02 | 10:50
Концерт на Македонската филхамонија во МОБ 26.02 | 09:49
Католички свештеник фатен како пуши марихуана 25.02 | 11:43
Балетската претстава „Емералда“ вечер и на 28 февруари во МОБ 25.02 | 08:00
Актерката Орнела Мути парично казнета за вечера со Владимир Путин 25.02 | 08:00
Во Дубаи од небо паднаа 700.000 евра 24.02 | 11:53
Скарлет Јохансон формира поп група 24.02 | 11:21
„Му пукнал филмот“ па на сред аеродромот се соблекол само по чорапи 24.02 | 11:20
„Пинокио“ слави 75 години 23.02 | 19:25
Били Ајдол главна ѕвезда на првиот „Zagreb calling“ 23.02 | 13:11
„Човек птица“ победи на Оскарите 23.02 | 11:13
Во Париз се продава стан од шест квадрати за 76.000 евра 21.02 | 10:10
Саудиски религиозен лидер тврди дека Земјата не се врти 21.02 | 10:10
Продуцентот Димитар Николов-Таки нов директор на ИФФК „Браќа Манаки“ 20.02 | 20:52
Концерт на Дуке Бојаџиев во Велес 20.02 | 08:03