Претплати се на Кирилица RSS
Follow kirilica on Twitter
 
 
 
 
 
Концерт на Северина во Скопје
вторник, 28 септември 2010
 
Северина веќе неколку години соработува со Горан Бреговиќ, а сега најави и дека ќе и биде гостин на нејзниниот солистички концерт во Скопје. Нејзиниот концерт ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“ на 6-ти ноември, со тоа што ќе го исполни ветувањето на македонската публика
 
 
Северина во Скопје се погрижи за вниманието на новинарите и фотографите. Пејачката пристигна во Македонија за да го најави големиот концерт со Горан Бреговиќ. Севе беше облечена во тесен, деколтиран фустан „Herve Leger“ во кој до израз дојде нејзиното бујно деколте. Таа веќе неколку години соработува со Горан Бреговиќ, а сега најави и дека ќе и биде гостин на нејзниниот солистички концерт во Скопје. Нејзиниот концерт ќе се одржи во салата „Борис Трајковски“ на 6-ти ноември, со тоа што ќе го исполни ветувањето на македонската публика. 

Нејзината популарност во Македонија не опаѓа, што покажува и фактот на нејзиниот минатогодишен настап во Прилеп на „Пивофест“ каде што имаше околу 50.000 луѓе, а ниту помалку на овогодишниот настап во центарот во Куманово.

Share
Испрати коментар


преостанати карактери

Име:

Град:

E-mail:


Коментари

Содржината на коментарите претставува лично мислење на авторите и не треба да се доведува во корелација со ставовите и уредувачката политика на Кирилица. Редакцијата го задржува правото да ги отстрани оние коментари кои не се однесуваат на веста од оваа страница или пак оние со некоректна содржина.

Известете не за некоректни коментари на komentari@kirilica.com.mk

, на 23.08.2011 во 04:39

, на 01.05.2011 во 11:03
Prava zvezda... Diva!
ivan, skopje на 29.09.2010 во 01:09
 
 
 
  ОСТАНАТИ ВЕСТИ
Бредли Купер „стави“ 15 килограми чисти мускули 30.01 | 10:33
Идеалната женска убавина низ историјата 30.01 | 10:33
Ријана: Ди Каприо е најдобриот љубовник кој некогаш сум го имала 30.01 | 10:33
Басистот на „Блек Сабат“ уапсен по тепачка 30.01 | 10:33
Почна снимањето на новиот филм за Стив Џобс 29.01 | 11:25
Првиот неделник за млади „Наш свет“ одбележува 55 години 29.01 | 11:21
Симфониски концерт на Македонската филхармонија 29.01 | 07:36
Крис Прат како Индијана Џонс 28.01 | 19:09
Најглупавите, но сепак вистински причини за развод 28.01 | 14:37
Даниел Кајмакоски ќе пее втор во првото евровизиско полуфинале 27.01 | 19:52
Документарец за скиентолозите го тресе Холивуд 26.01 | 20:06
Пропадна ресторанот на Џејми Оливер во Истанбул 26.01 | 09:47
„Човек-птица“ добитник на наградата на Американското здружение на актери 26.01 | 09:24
Четкар се враќа во светската престолнина на џезот 26.01 | 09:00
Комедијата „Централ парк-Запад“ со две нови изведби во Универзална 26.01 | 08:46
Осумте години на Груевски низ бројки: Затворил 2 телевизии, 3 весници и потрошил половина милијарда за кич 26.01 | 08:46
Јапонските стјуардеси им нудат сексуални услуги на пилотите за пари 24.01 | 21:08
Вечниот ерген Томе Корнер доби тројка 24.01 | 13:58
Му забраниле да пуши во својот стан 23.01 | 11:05
И ги украле и објавиле голите фотографии, се одмазди со нови 22.01 | 20:43
Microsoft го претстави Windows 10 22.01 | 08:47
Почина Кемал Монтено 21.01 | 13:48
Меѓународен ден на прегратки 21.01 | 12:02
Волерс во Македонија низ бројки: Направил 115 тегли ајвар и изел 370 шопски салати 21.01 | 08:36
The Sun ја укина третата страница со топлес девојки 20.01 | 14:34
„Снајперист“ во првиот викенд заработи неверојатни 90 милиони долари 20.01 | 14:18
Таа не е модел - таа е претседателски кандидат во Полска 20.01 | 10:50
Проекции и предавање на Манчевски во Лондон 20.01 | 09:34
Празникот Водици одбележан и во Катар 20.01 | 08:02
Скопско студио дел од два филма номинирани за Оскар за визуелни ефекти 18.01 | 11:32